Iphone 5

poruka: 949
|
čitano: 243.849
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 5

Bolji SoC, senzor otiska prsta, sitno bolja kamera i novija proizvodnja.

11 godina
offline
Iphone 5

Ne mogu nigdje u iphonu naci itunes app. gledao sam po postavkama da li je disablean ali nema ga ni tamo.

Posto imam jednu aplikaciju u njoj mi pokazuje da je itunes instaliran.

A nigdje ga nema.

 

Di da ga nadem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 5
zviznemte kaže...

Ne mogu nigdje u iphonu naci itunes app. gledao sam po postavkama da li je disablean ali nema ga ni tamo.

Posto imam jednu aplikaciju u njoj mi pokazuje da je itunes instaliran.

A nigdje ga nema.

 

Di da ga nadem?

Probaj ga naći na svojem kompu prijatelju! 

 

U iPhone-u ga probaj pronaći u App Store pod nazivom iTunes U, barem kako je kod mene, pa povuci aplikaciju na iPhone! 

Zašto ga nema, odgovor je jednostavan iz razloga što ta aplikacija nije predinstalirana, simple as that!

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Iphone 5
ATJLučko kaže...
zviznemte kaže...

Ne mogu nigdje u iphonu naci itunes app. gledao sam po postavkama da li je disablean ali nema ga ni tamo.

Posto imam jednu aplikaciju u njoj mi pokazuje da je itunes instaliran.

A nigdje ga nema.

 

Di da ga nadem?

Probaj ga naći na svojem kompu prijatelju! 

 

U iPhone-u ga probaj pronaći u App Store pod nazivom iTunes U, barem kako je kod mene, pa povuci aplikaciju na iPhone! 

Zašto ga nema, odgovor je jednostavan iz razloga što ta aplikacija nije predinstalirana, simple as that!

 Bila je diasbleana pod privacy ;)

10 godina
protjeran
offline
Iphone 5

 

Pozdrav svima na ovoj temi.

 

Trebao bih malu pomoć u vidu savjeta:

 

Prije 5 mjeseci sam kupio kćerci iphone 5c. Dijete je vrlo zadovoljno iphoneom, a tada je bila neka mogućnost pa sam ga vrlo jeftino dobio u hrvatskom telekomu.

No sada nakon 5 mjeseci korištenja je telefon postao  neugodan za rad jer je ostalo još samo 54 mb slobodnog prostora.

A i baterija se dosta brzo prazni, okvirno oko 5-6 sati intenzivnijeg korištenja.

 

Jasno mi je da bi hard reset riješio neke od tih problema a možda i sve. Moje pitanje je kako da to najbolje napravim,

te što moram poduzeti prije hard reseta ?  Dijete ima kreiran onaj aple id , no ja bih svakako htio spriječiti da joj nakon hard reseta opet nekim

automatizmom povuče gomilu aplikacija koje je ona instalirala .   

 

Bitno bi mi bilo nekako sačuvati kontakte iz imenika , i naravno da na neki način napravimo backup slika iz moba.

Na pc-u još nisam instalirao itunes no nije nikakav problem ako će mi itunes pomoći u svemu tome.

Probali smo koristiti onaj icloud no nevidim neki jednostavni način kako manipulirati fileovima na mobu i kako ih prebaciti icloud i tada obrisati sa moba.

Također nevidim neki jednostavni način kako ubaciti mp3-ce da budu na mobu i da ih se tako može reproducirati.

 

To nam je prvi iphone u obitelji pa mi je sve totalno drugačije nego na  androidu ili windowsphoneu , zato i pitam ovdje za onako par brzinskih savjeta

da ne zeznem nekaj prije nego se upustim u hard reset.

 

Hvaka unaprijed na korisnim savjetima.  

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 5

Imat ajfone bez ajtjunsa i nije neka korist, tako je sve dizajnirano jbg.

 

I nek deinstalira aplikacije koje ne koristi, synca slike i video koje joj ne trebaju na komp preko ajtjunsa i sve ok.

13 godina
offline
Re: Iphone 5
bunkermax kaže...

 

Pozdrav svima na ovoj temi.

 

Trebao bih malu pomoć u vidu savjeta:

 

Prije 5 mjeseci sam kupio kćerci iphone 5c. Dijete je vrlo zadovoljno iphoneom, a tada je bila neka mogućnost pa sam ga vrlo jeftino dobio u hrvatskom telekomu.

No sada nakon 5 mjeseci korištenja je telefon postao  neugodan za rad jer je ostalo još samo 54 mb slobodnog prostora.

A i baterija se dosta brzo prazni, okvirno oko 5-6 sati intenzivnijeg korištenja.

 

Jasno mi je da bi hard reset riješio neke od tih problema a možda i sve. Moje pitanje je kako da to najbolje napravim,

te što moram poduzeti prije hard reseta ?  Dijete ima kreiran onaj aple id , no ja bih svakako htio spriječiti da joj nakon hard reseta opet nekim

automatizmom povuče gomilu aplikacija koje je ona instalirala .   

 

Bitno bi mi bilo nekako sačuvati kontakte iz imenika , i naravno da na neki način napravimo backup slika iz moba.

Na pc-u još nisam instalirao itunes no nije nikakav problem ako će mi itunes pomoći u svemu tome.

Probali smo koristiti onaj icloud no nevidim neki jednostavni način kako manipulirati fileovima na mobu i kako ih prebaciti icloud i tada obrisati sa moba.

Također nevidim neki jednostavni način kako ubaciti mp3-ce da budu na mobu i da ih se tako može reproducirati.

 

To nam je prvi iphone u obitelji pa mi je sve totalno drugačije nego na  androidu ili windowsphoneu , zato i pitam ovdje za onako par brzinskih savjeta

da ne zeznem nekaj prije nego se upustim u hard reset.

 

Hvaka unaprijed na korisnim savjetima.  

 

Cijenjeni kolega, da počnemo po redu! Postavili ste preko nekoliko pitanja, pa se treba napisati i preko nekoliko odgovora! 

Kao prvo, reset onaj totalni ne briše apsolutno ništa, samo ga slobodno učinite! Postupak je;"Postavke, Općenito, Resetiranje ( na kraju liste popisa mogućnosti ), Resetirajte sve postavke ( kada vas upita jeste sigurni da želite to učiniti, pritisnite potvrdni odgovor )! 

Što se tiče instaliranih aplikacija, one koje su bile instalirane na mobitelu biti će i nakon toga na njemu, a one koje su obrisane ostati će unutar "My App" aplikacije na dispoziciji!  

Što se tiče slika i muzike, za slike je dostatan i iTunes, a može se učiniti i iCloud account, ali za muziku je iTunes obvezatan! Muziku treba prvo "snimiti" na iTunese a onda "drag&odrom" povući u iPhone, koji je spojen USB kabelom u kompjuter! Možda malo zahtijeva vremena i posla, ali kada se stvar učini, ostalo je samo čisti gušt! 

Što se pak tiče iCloud-a, on je do 5GB besplatan, ali za neki dolar mjesečno možete uzeti ako se ne varam već 25GB ili čak i 50GB koji su vam uvijek i svuda dostupni, ovisi samo možete li si takvu investiciju priuštiti! 

 

Ako postoji još neka nejasnoća, ili neko neodgovoreno pitanje, samo navalite slobodno pa ih postavite, može i u PP, nije uopće problem odgovoriti u čim kraćem roku! 

 

Lijep pozdrav!

 

ATJ Lučko
10 godina
protjeran
offline
Re: Iphone 5
bubimir13 kaže...

Imat ajfone bez ajtjunsa i nije neka korist, tako je sve dizajnirano jbg.

 

I nek deinstalira aplikacije koje ne koristi, synca slike i video koje joj ne trebaju na komp preko ajtjunsa i sve ok.

 

Hvala  na odgovoru.

 

Nije problem, instalirat ću ja itunes, i napraviti backup , no zar se neće onda desiti situacija da su ti fileovi na pc-u na kojem 

je instaliran itunes ?   Ja gledam kako da sve ono kaj je bitno stavim u icloud i tada pobrišem sa moba , no nikako naći jednostavan nači za to učiniti.

Backup na icloudu mi se čini pouzdaniji od backupa na pc-u koji danas je sutra nije ( rikne hard, rikne cjeli pc ... )

10 godina
protjeran
offline
Re: Iphone 5
ATJLučko kaže...

Kao prvo, reset onaj totalni ne briše apsolutno ništa, samo ga slobodno učinite! Postupak je;"Postavke, Općenito, Resetiranje ( na kraju liste popisa mogućnosti ), Resetirajte sve postavke ( kada vas upita jeste sigurni da želite to učiniti, pritisnite potvrdni odgovor )! 

Što se tiče instaliranih aplikacija, one koje su bile instalirane na mobitelu biti će i nakon toga na njemu, a one koje su obrisane ostati će unutar "My App" aplikacije na dispoziciji!  

 

Pozdrav . Hvala Vam na kvalitetnom i detaljnom odgovoru. I svakako pohvale za ljubaznost koja se inače dosta rijetko susreće na forumima.

 

Nema potrebe za žurbom jer je u pitanju tinejdžerica a njima je par sati bez moba koma , pa moramo dobro tajmirati vrijeme kada ćemo

se upustiti u to .

 

A sad nastavak tematike :  imamo li kakav način za onaj pravi hard reset, nakon kojega bi mob opet bio u stanju kao kada je prvi puta upaljen , bez da mi

se automatizmom pojave instalirane sve aplikacije koje su u međuvremenu instaliravane ?  U ovih par mjeseci je mob nadograđen na najnoviji ios , čini mi se ver 9.

 

Ok, instaliratu ću itunes na komp, a da li moram imati i na iphoneu instaliranu itunes aplikaciju ili ... ?

Icloud imamo aktiviran , no problem je kaj nevidim način kako fotke, muziku,dokumente  i sve ostalo prebaciti u cloud i tada obrisat sa moba da nezauzima mjesto .

 

.................

13 godina
offline
Iphone 5

Kolega @bunkermax, postoji za sve način, pa i za povratak na nulto stanje! 

Trenutno nisam u mogućnosti konkretnije odgovarati, ali za nekih tri četri sata ću vam sve napisati, detaljno i natenane!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Iphone 5

Poštovani kolega @bunkermax, dobro ujutro vam želim, evo mene da nastavimo sa tutorijalima! 

Da ne bi bilo zabune, u nastavku vam stavljam link kojim možete saznati i naučiti još puno više, kada budete uhvatili slobodnog vremena, čisto da imate stvar pod nadzorom i kontrolom! 

 

LINK; http://www.apple.com/support/iphone/ 

 

Sada da nastavim sa procedurom kompletnog resetiranja na postavke kakve su bile kao u trenutku kada je uzet u dućanu! Isti sam postupak ja uradio na svojem iPad tabletu, kada mi je jednom prilikom zablokiralo pasword, pa sam jedno izvjesno vrijeme bio u Debeloj muci i panici, ali zato vi nećete biti, jer ste pravovremeno informirani! 

Prvi korak je instalirati najnovije iTunes-e na nekakav kompjuter, PC ili Mac, svejedno! Nakon toga, iTunesi trebaju biti otvoreni na zaslonu kompjutera gdje čekaju spajanje iPhone-a putem USB kabela, preporučam svakako original kabel! 

Drugi korak je stavljanje iPhone-a u restart mode, a to će te učiniti tako da istovremeno stisnete power i home tipku, na kćerinom iPhone-u, gdje opet preporučam da baterija bude na najmanje 60% kapaciteta! Istina, baterija će se nastaviti puniti prikopčani na kompjuter, ali za ulazak u restart mode je ta količina potrebita! Istovremeno pritisnite POWER i HOME tipke, i držite ih pritisnute sve dok se mobitel ne "isključi" a zaslon zacrni, možda sa simbolom jabuke mozda i ne, a kada se isključi, držite još jedno 10 do 15 sekundi i dalje pritisnutu "samo" HOME tipku, dok vam se na ekranu mobitela ne pokaže kabel! Tada spojite USB kabel koji je već spojen na komp sa iPhone-om! Na zaslonu kompjutera će vam se otvoriti jedan prozorčić sa nekoliko vodoravnih pregrada sa pitanjima u njima, a jedno će biti u stilu;"želite li podesiti vaš iPhone kao novi gadget"?, gdje će te vi kliknuti mišem potvrdno! 

MALA NAPOMENA; nakon što započnete proceduru kompletnog restartiranja iPhone-a, može se dogoditi da budete imali prekide u proceduri, no neka vas to ne zabrinjava, meni se je "skidalo" preko dva sata i prekidalo četri puta, ali nema problema, to je sve u rok službe, jer je uredno skidalo stari postav i pripremalo novi! 

Kada ste potvrdili da želite podesiti iPhone kao NOVI gadget, pokazati će vam se prozor sa upozorenjem da ne prekidate postupak, da se radi prvo kontrola postojećeg, skidanje sa iPhone-a postojećeg OS-a, pa sve do instaliranja najnovijeg koji je adekvatan za tu verziju iPhone-a!  

Nakon "nekog" izvjesnog vremena kada procedura bude završena, iPhone će vas pozdraviti sa "HELO" kao sasvim novi iPhone, a onda je na vama, ili vašoj kćeri da se uredno prijavi sa svojim Apple ID account-om, gdje će joj nakon izvjesnog vremena biti vraćene sve aplikacije koje su bile i prije restartiranja instalirane na mobitelu, eventualno, možda će trebati podesiti mail postavke, ovisno koliko ih cura ima, ako ih ima! 

JEDAN PRIJATELJSKI SAVJET; na iPhone-u možete podesiti, AKO ŽELITE, da vas iPhone obavještava o poziciji vaše kćer, ali i da joj stavite neke restrikcije, ako se želite osigurati da joj stavite neka ograničenja u "slobodi" korištenja, čisto da izbjegnete neke neugodne nezgodne situacije! 

 

Apropos skidanja sadržaja sa mobitela na kompjuter, ili u kakav CLOUD! 

Ja sam nekako prije za skidanje na komp pa na USB stick, ili čak DVD, što vas ipak ne treba odgovoriti od stvaranja account-a na iCloud-u ili bilo kojem drugom! 

U neko dogledno vrijeme, planiram otvoriti nekoliko tema, vezanih posebice za Apple gadgete i sadržaj vezan za njih ponaosob ali i aplikacije iz App Store-a, pa stoga vjerujem da će te i vi uspijeti uskladiti svoje vrijeme za totalni reset iPhone-a, pa da će te nakon toga moći sa svojom kćeri čitati nove, korisne i zanimljive komentare vezane prije svega za mobilne gadgete, kakvog jednog ima i ona sama! 

 

Malo se je odužilo, ali nadam se da ste zadovoljni ovim malim tutorijalom! 

Lijep pozdrav!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Iphone 5
@ATJLučko

Kolega , hvala na tutorijalu koji mi je dao hrabrosti da se sada lakše upustim u te radnje. 😊
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone 5

Pozdrav!

Nikad nisam posjedovao Iphone, zanima me nesto, vidim da ima dosta Iphone 5 i 5s da se prodaju za oko tisuću kuna, a da je zaključan iCloud, koliki je to problem i je li to znači da se taj iCloud uopće ne moze otključati??

 

Trebao bi sestri uzeti neki mobitel do 1200 kuna, a s obzirom na njeno "rukovanje" s mobitelom, treba joj neki sto bolji mob u smislu da ne treba se zezati sa ROM-ovima i sl. stvarima, pa vidim pun k ponuda Iphonea sa zaključanim Cloudom, vrijedi li se to uzeti??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 5
Pezer kaže...

Pozdrav!

Nikad nisam posjedovao Iphone, zanima me nesto, vidim da ima dosta Iphone 5 i 5s da se prodaju za oko tisuću kuna, a da je zaključan iCloud, koliki je to problem i je li to znači da se taj iCloud uopće ne moze otključati??

 

Trebao bi sestri uzeti neki mobitel do 1200 kuna, a s obzirom na njeno "rukovanje" s mobitelom, treba joj neki sto bolji mob u smislu da ne treba se zezati sa ROM-ovima i sl. stvarima, pa vidim pun k ponuda Iphonea sa zaključanim Cloudom, vrijedi li se to uzeti??

Koliko se ja kužim u geometriju, iCloud račun nije prebitna stavka "u" iPhone gadgetu, niti malo! 

Ono što je tebi bitno je Apple ID!!!! 

Ako osoba koja prodaje iPhone dostavi koji je Apple ID, odnosno da ga vi možete instalirati novog, onda preporučam kupnju istog! 

Što se tiče "svega" na iPhone-u, sve se može podesiti kao da je "danas" uzet glanc novi, pa ako ga uzmete, javi te mi se da pomognemo u kreiranju "glanc novog" iPhone gadgeta za vasu sestru!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Iphone 5

okej raspitat cu se i vidjeti onda, zasto su zapravo ovako jeftini

13 godina
offline
Re: Iphone 5
Jeftini su radi toga sto trebas znati lozinku za iCloud, a odoba koja prodaje iPhone vjerojatno ne zna lozinku i radi toga je mobitel prakticki neupotrebljiv.
14 godina
offline
Re: Iphone 5
E to me zanimalo, a to se ne može otključati uopće ili?
13 godina
offline
Re: Iphone 5
jurica_m kaže...
Jeftini su radi toga sto trebas znati lozinku za iCloud, a odoba koja prodaje iPhone vjerojatno ne zna lozinku i radi toga je mobitel prakticki neupotrebljiv.

Kolega @Jurica!!!! 

Po kojem ključu je za iPhone bitan "iCloud"????? 

 

Zar se iPhone otključava sa lozinkom za iCloud???? 

 

A zašto onda postoji Apple ID, pitam ja tebe????

ATJ Lučko
10 godina
offline
Iphone 5

Pa zaključan je na određeni Apple ID. Ako se ne zna šifra od toga IDa telefon se ne može koristiti jer ne radi aktivacija. A ne može niti restore jer za isključivanje Finy my iPhone traži šifru.

 

Uglavnom, iPhone koji je zaključan na iCloud je neupotrebljiv, ne može se unlockati.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 5
Syke kaže...

Pa zaključan je na određeni Apple ID. Ako se ne zna šifra od toga IDa telefon se ne može koristiti jer ne radi aktivacija. A ne može niti restore jer za isključivanje Finy my iPhone traži šifru.

 

Uglavnom, iPhone koji je zaključan na iCloud je neupotrebljiv, ne može se unlockati.

U svakom slučaju, ali ako nemaš Apple ID, ne mozeß niti pristupiti postupku pokretanja iPhone-a od nule! 

 

U slučaju iCloud-a, iCloud je negdje petnaesta stavka i dvadesetšesto prase za "otključavanje" iPhone gadgeta!

ATJ Lučko
11 godina
offline
Iphone 5

Pozz...

 

Dobio sam na poklon Iphone 5 nista me nije zanimalo jer sam bio odusevljen nazalost polovan je i kad odem na Icloud , ima E mail . Al nema sifre... Znaci najnormalnije sve koristim i to , al ne znam dali postoji neki nacin da maknem taj e mail i stavim soj. 

 

Ili dali mogu sa Mog starog Iphona 4 staviti Icload na Iphone 5

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iphone 5
Uzeo jucer iphone 5, sve radi ali nece u itunes store, što?
Piše samo otvori aplikaciju itunes U.
Što znači ovo, prvi kontakt mi je ovo sa iphoneom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 5
Chico12 kaže...
Uzeo jucer iphone 5, sve radi ali nece u itunes store, što?
Piše samo otvori aplikaciju itunes U.
Što znači ovo, prvi kontakt mi je ovo sa iphoneom.

Cijenjeni kolega @Chico12, da li je ovo vama prvi kontakt sa Apple gadgetima?! 

Ako je, nije nikakav problem, samo će vam se trebati pojasniti procedura rada, i nije iTunes store već Apps store! 

 

Imate li postojeći Apple ID možda?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Iphone 5
razermario kaže...

Pozz...

 

Dobio sam na poklon Iphone 5 nista me nije zanimalo jer sam bio odusevljen nazalost polovan je i kad odem na Icloud , ima E mail . Al nema sifre... Znaci najnormalnije sve koristim i to , al ne znam dali postoji neki nacin da maknem taj e mail i stavim soj. 

 

Ili dali mogu sa Mog starog Iphona 4 staviti Icload na Iphone 5

Od osobe koja vam je poklonila iPhone, zatražite da vam ili da svoj Apple ID za taj mobitel, ili da ga resetira na komplet čistog kao "danas" uzetog! 

Ako ne zna "ona" ili vi kako se to radi, javite se da vam pojasnim! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Iphone 5
Jeste prvi kontakt. Ustvari dugo imam mac-a, ali iphone nikad nisam imao do sad.
Imam app store id
10 godina
offline
Re: Iphone 5
Vidis da pise itunes store
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 5
Chico12 kaže...
Vidis da pise itunes store

Ma kolega, to je APLIKACIJA za kupnju muzike, koja ne dela u Republici Hrvatskoj!!!! 

 

Čujemo se večeras iza 22.00, a vi osigurajte ako do sada nemate jedan osobni Gmail, biti će potrebit! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Iphone 5
Chico12 kaže...
Vidis da pise itunes store

 Uđeš u postavke i prati ove slike...moraš samo promijeniti zemlju u appstore.

 

kad te pita za kartice samo izađeš i onda uđe u iTunes Store i pokazat će ti sve.

1 1
  
2 2
  
3 3
  
4 4
  
5 5
  
6 6
  
7 7
  
8 8
 

 

10 godina
offline
Re: Iphone 5
Uspjelo, radi. Hvala velika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iphone 5
Uspjelo, radi. Hvala velika.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice