Xiaomi Max

poruka: 229
|
čitano: 56.877
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max

Kod mene je ista ta verzija i počeo mi se rušiti Facebook i Messenger nakon update-a u petak.

Vama radi sve ok?

Bit će!
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

 

 

Pozdrav

 

Prije 2 dana sam sa WOW-a kupio Mi Max,na prvu mobitel prva liga. Na drugu me muči jedan problem

 

Mobitel je sa 3gb Ram, MIUI Global 8.1 Stable 8.1.3.0.0  Problem je sa touch screenom. Često reagira dosta slabo. Skinuo sam i zastitnu foliju i staklo ali i dalje je odaziv na nekim dijelovima ekrana slab.

 

Probao sam prema uputama sa neta  *#*#64663#*#*  pa na touch sensor test i touch calibration ali ima samo pass i fail -dakle nema touch calibration. 

 

Probao sam i po ovom što navode po forumima i memory optimization na high , pa turn off MIUI optimization, ali nema poboljšanja.

 

Kolega je malo čačkao po njemu i primjetio da touch ponekad kao da ne reagira, ali da njemu to ne bi toliko smetalo. Nisam cicija ali mi ipak nije drago pomiriti se s time da ne radi po ps-u.

 

E sad jel ima tko kakvu ideju kako to riješiti?

 

Hvala

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Max
unique83 kaže...

Kod mene je ista ta verzija i počeo mi se rušiti Facebook i Messenger nakon update-a u petak.

Vama radi sve ok?

  Odkad sam stavio update u petak od onda mi se konstantno ruše te 2 aplikacije dok su druge u redu. Mislio sam da je u aplikacijama problem i deinstalirao ih i ponovo instalirao ali problem je isti i dalje. Znaci nesto su sje*ali 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Max

Da očito je nešto sje*ano. Meni se i Clash of Clans jako čudno ponaša..točnije kada se prebacujem između accounta, često se dogodi i da kada stisnem home tipku dok sam u nekoj aplikaciji, launcher ne reagira i pojavi se onaj kružić na sredini ekrana i piše Just a sec...

Chrome je spor ko puž itd.

Uglavnom sada gledam da ga flasham na global stable ROM...je*eš ti ove beta gluposti.

 

Edit: flashao sam zadnju stable global verziju i sad radi ko zmaj. Inače kod mene je 2/16 model

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 21:01 (unique83).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
@Leukemije

Kao prvo flashaj official global stable rom. Ovo je neki vendor.
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
To je bilo za lejksa :)
Znači official rom ima 4 brojke 8.1 3.0 a ne 5. Malo proguglaj forum i net, bilo je o tome tone materijala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

Bok ljudi, Evo ja nova ponosna vlasnica Maxa i odmah problemi. Silom sam htjela instalirati recovery i preko njega root, ali kada sam to napravila, zapelo mi u bootloopu. Pa sam skinula ovo, http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=509241&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D736%26typeid%3D736&mobile=2   flashala preko MI flasha, sa jednom verzijom programa hoće flashati ali e isto neće upaliti. Sa drugm verzijom programa sam slijedila ovaj tutorial http://xiaomitips.com/guide/fastboot-bootloop-hardbrick-softbrick/  i kada mmi piše COM10, onda krene flashati ali na pola stane i kaže da nema dosta mjesta. A kada idemo preko fastboota (zeko na slici),, onda kaže nekakav write error. Jedino što sam uspjela instalirati je miui_MIMAXGlobal_V8.2.1.0.MBCMIDL_ad2db3ac36_6.0 i to preko recoverya. Ali..sada mi kaže da imam 8,2 gb unutarnje memorije, a imam 32 GB verziju. Čitala sam da se u TWRPu nađe opcija wipe partition, ali ja nju nemam. Jedino gdje se spominje partition je "partition SD card" ali tamo nema ništa korisno..

 

Kako ste vi dobili root? Kako popraviti to sa memorijom?

Unaprijed hvala

 

http://en.miui.com/thread-508000-1-1.html

Truth is the truth hurts ... Don't you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max

Meni nije trebao root i ja sam prateći upute ne linku niže flashao zadnji stable global rom.

 

http://xiaomitips.com/guide/how-to-flash-miui-fastboot-rom-on-mi-max-with-locked-bootloader/

 

E sad ako ti baš treba root ne mogu pomoći. Meni ne treba.

 

Bit će!
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

Ima li neko već duže vrijeme ovaj mob? Kakav se pokazao valja li čemu? ima li bugova? Kakav je gps jel radi kak treba il ko na večini kineza ne radi il pokazuje lokaciju 3 kilometra dalje? Kupio bi ga al kolko čitam svi neš drkate po tim romovima pa apdejtovi nevaljaju ne radi ovo ruši se ono, kaj na kraju koja kombinacija tih romova je najbolja? Nemam volje ni živaca bacit 2000kn za mob po kojem ću svaki drugi dan neš flešat i prčkat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 1:35 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
@minarelli

Kao prvo Xiaomi jest Kinez ali prva klasa.
Mob je preheben i ne vidim ama baš niti jedan razlog zašto ne kupiti ako ga želiš.
GPS radi ko sat btw. kakva 3 km :)
Mob je fluidan, brz sa SD 650 čak i u mojoj 2/16 varijanti ima odličan display, ne ruši se ništa na global stable 8, kamera solidna. Imaš hrpu recenzija na netu. Svaka preporuka.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max
minarelli kaže...

Ima li neko već duže vrijeme ovaj mob? Kakav se pokazao valja li čemu? ima li bugova? Kakav je gps jel radi kak treba il ko na večini kineza ne radi il pokazuje lokaciju 3 kilometra dalje? Kupio bi ga al kolko čitam svi neš drkate po tim romovima pa apdejtovi nevaljaju ne radi ovo ruši se ono, kaj na kraju koja kombinacija tih romova je najbolja? Nemam volje ni živaca bacit 2000kn za mob po kojem ću svaki drugi dan neš flešat i prčkat.

 Potvrđujem što je kolega oznad mene napisao.

Imao sam 3/32 verziju, ali mi je ukraden pa sam se odlučio na jeftiniju 2/16 verziju jer mi ne treba 32Gb prostora. Mobitel leti sa stabilnim rom-om. GPS radi savršeno, pronađe te u sekundi.

Preporuka je svakako da se flasha global stable rom (uputa je par postovca iznad) jer tko zna šta ti kinezi stave gore.

Postupak je jednostavan i ja sam ga odradio u pola sata bez ikakvih problema.

Svakako preporuka da ga uzmeš. Razliku između 2 i 3 Gb rama nisam primjetio. Mobitel radi jednako brzo.

Bugovi...nema ih...barem kod mene.

Ono što sam napisao da se ruši je bilo sa najnovijim beta rom-om jer su očito nešto sje*ali.

Bit će!
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

Ako ga kupim u HR valjda ce vec bit na njemu taj global rom? ne mislim izvana uzimat nista

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 9:00 (minarelli).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max

E to ne znam...pitaj u dućanu u kojem ćeš ga kupovati koji je rom gore.

Bit će!
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

ipak cu zaobic ovu marku, citam po stranim forumima da imaju dosta bugova a i ti apdejtovi za njih poprave jedno a donesu 5 novih bugova.  neznam ja mjenjat te romove a i nemam volju to radit na novom mobu. 

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Max
Ja imam note 3 pro, isto nisam znao mijenjat romove, naucio za par minuta.. Doslovno par minuta, jedini razlog zas mi je trebalo vise od 10 min za stavit global stable je kaj se dugo flashal rom :) nego, na stable nisam imal nikakvih bugova, sad sam na developer i jedini bug mi je kaj mi light manager aplikacija ne radi pa mi notification svijetli kak mob ili aplikacije odrede
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max
minarelli kaže...

ipak cu zaobic ovu marku, citam po stranim forumima da imaju dosta bugova a i ti apdejtovi za njih poprave jedno a donesu 5 novih bugova.  neznam ja mjenjat te romove a i nemam volju to radit na novom mobu. 

 Tako ti je sa svim jeftinim markama. Xiaomi bar redovito izdaje zakrpe.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
Zaobići trenutno vodeću i po meni najbolju i najpovoljniju marku ???!!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Max
minarelli kaže...

ipak cu zaobic ovu marku, citam po stranim forumima da imaju dosta bugova a i ti apdejtovi za njih poprave jedno a donesu 5 novih bugova.  neznam ja mjenjat te romove a i nemam volju to radit na novom mobu. 

 Slobodno onda upikni nekog samsunga, sony-a ili LG-a. Oni nisu kinezi, a i sigurno nemaju bugova. 

Gogo222 kaže...
Zaobići trenutno vodeću i po meni najbolju i najpovoljniju marku ???!!

 Potpisujem!

Bit će!
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

Fala ljepa, kupio sam Lenovo P2...

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

Ja uspjela flashati global rom, instalirati TWRP i root. Ta priča je gotova. No primjetila sam da ne mogu zvukove namjestiti npr na whatsappu. Tj, odabrala sam zvuk koji hoću i applyala,a ali on i dalje svira po svom. pa sam htjela sa ES exp ući u system i tamo staviti zvono koje hoću, ali kaže da mi da se to ne može izvesti na mom uređaju.. Jel još netko ima poteškoća sa dodavanje tonova aplikacijama?

 

Truth is the truth hurts ... Don't you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
Ekipa, moram ovo podijelti s Vama :) stavio sam Nitrogen Os AOSP custoom rom baziran na LineageOs-u.
Rom je predobar i daleko najbolji od svih AOSP-ova koje sam isprobao ikad.
Baziran je na Nougatu 7.1.1, radi izrazito fluidno i bez greške. Unutra je Harfixov kernel, ma mrak mrak probajte pa javite.



 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

Evo i meni jucer stigao mi max 3/64gb verzija.

Odmah mi ponudio update na 8.2.1.0 global verziju sto sam i napravio.

 

Sve radi za deset, jedino ne mogu na stock mail aplikaciji dodato pop account od tcoma, javlja stalno "nepoznata greska".

Probao i preko wifija i preko mobilne mreze ali nece.

 

Jel se netko susreo s takvim problemom na ovom zadnjem romu?

 

Zasad sam stavio neku drugu aplikaciju kod se ovo ne rijesi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
Ja bi to probao preko gmaila.
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

Preko Gmaila radi tj kada spojim tcom mail preko gmail appa

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Max
Ljudi, kako stojite sa baterijom? Jedva mi traje jedan dan, najviše troši Android OS
Truth is the truth hurts ... Don't you agree??
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

I onda mi neko kaze ja bedak jer bi zaobiso "najbolju" kinesku marku. Kolko vidim nema teme o xiaomiu u kojoj se ne spominju nekenotifikacije, mjenjanje romova i slicna sranja. Sto vise citam ovaj forum to mi se vise gadi taj poluproizvod. Dobro da ga nisam kupio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 7:40 (minarelli).
 
0 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Max
Pričaš bez veze.
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

Ocito da ipak ne pricam bzvz, cinjenica je pun forum. Pokazi mi bar jedan xiaomi uredaj a da nije mjenjan rom na njemu zbog nekih mana!?

 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Max

Evo kod mene moj MI MAX!

Gglobal stable rom sa kojim je i došo, nisam se ni trudio mijenjat ga jer radi savršeno (imam ga od 12. mjeseca)

U postavkama si podesiš notifikacije za tebi bitne aplikacije, ostalo hendla MIUI i to radi jako dobro, redovito imam 6.5+ sati screen on time, s time da radim terenski posao i dnevno koristim navigaciju barem sat i pol do dva.

jedino što sam promijenio je launcher (to valjda smijem po tvojim kriterijima?) jer mi IOS izgled MIUI launchera nikako ne paše. 

malo je zajebano čučnut sa mobom u džepu, ali jbg, ovako veliki ekran ne uzimaš ako nisi spreman na kompromise

 

ja sam sa ovim mobom dobio sve što sam htio, velik ekran, fluidan sustav + odličnu autonomiju koju nisam očekivao.

 

 

Na modelima gdje XIAOMI ima global stable ROM sve radi kako spada, drugi je par čarapa ako se mob kupi sa nekim vendor multilanguage ROMom ali prije svake kupnje se treba informirati

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 9:04 (juwa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Max

:/  slabo je to, ja imam 13+ sota 

 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice