Samsung otvara novi centar za istraživanje umjetne inteligencije
Samsung će otvoriti novi centar za istraživanje i razvoj tehnologija baziranih na umjetnoj inteligenciji, koje će biti implementirane u njihove buduće proizvode

Samsung je objavio kako radi na otvaranju novog centra za istraživanje i razvoj tehnologija baziranih na umjetnoj inteligenciji.
U samom centru Samsungovi zaposlenici radit će na tehnologijama koje će omogućiti primjenu umjetne inteligencije ne samo u mobilnim uređajima, već i u ostalim elektroničkim potrošačkim proizvodima južnokorejske tvrtke.
Osim spomenutog nema drugih poznatih detalja o novom centru, a u Samsungu ističu kako centar predstavlja njihov odgovor na zahtjeve tržišta koje se brzo mijenja.
Primjena umjetne inteligencije u potrošačkim elektroničkim uređajima dosad je najviše napredovala na području virtualnih asistenata pa tako Samsung nudi svoj Bixby, dok konkurencija nudi Siri, Cortanu i Assistant.