XPG SPECTRIX D60G - RAM s naglaskom na RGB
ADATA je predstavila novu računalnu memoriju – XPG SPECTRIX D60G koja je dio njihove gamerske serije XPG pa shodno tomu osim visokih performansi ima i oveće RGB osvjetljenje

ADATA Technology predstavila je novu memoriju za gamere – XPG SPECTRIX D60G. Riječ je o DDR4 memoriji koja se osim visokim performansama odlikuje i ovećim programbilnim RGB osvjetljenjem.
Ono što prvo upada u oči je dizajn memorijskog modula, odnosno njegovog hladnjaka. Dok većina memorija na tržištu ima tek manje dijelove s RGB-om, kod XPG SPECTRIX D60G memorije to nije slučaj. Štoviše, više od 60% površine prekriveno je RGB osvjetljenjem koje osim šarenih boja ima i zanimljiv, dijamantni X-light dizajn.
Proizvođač na svojim internetskim stranicama navodi kako su za izradu XPG SPECTRIX D60G memorije koristili samo čipove visoke kvalitete. Da bi hlađenje bilo bolje, dodan je i metalni provodnik topline čime je postignuta visoka pouzdanost i stabilnost memorije u radu te duži životni vijek memorije.
Budući memorija podržava Intelovu Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0 tehnologiju XPG SPECTRIX D60G memorija je pogodna i za naknadno overklokiranje. Što se samih specifikacija tiče, XPG SPECTRIX D60G memorija podržava brzine od 3000 do 4133 MHz.
Na službenim stranicama proizvođača izlistana su tri modela – brzine 3000 MHz, 3200 MHz i 3600 MHz. Svaki od njih odlazi u memorijskom kitu (16 GB x 2). Najbrži memorijski modul (3600 MHz) radi na 1,4V i odlikuju ga latencije od CL17-18-18, dok ostala dva (3000 i 3200 MHz) rade pri naponu od 1,35V i imaju latencije od CL16-18-18.
Detaljnije informacije dostupne na gornjoj poveznici. ADATA Technology za sada nije objavila vrijeme početka prodaje kao ni cijenu XPG SPECTRIX D60G memorije.