White Shark Lionel - Poznati profil
Rupičasti model s prepoznatljivim oblikom te pristupačnom cijenom, zanimljiva je opcija za one koji traže bežični model za igrače s ograničenim budžetom
Tip senzora | Optički (10.000 DPI) |
Dimenzije | 131 x 72 x 41 mm |
Masa | 92 g |
Broj tipki | 6 |
Vrsta priključka | Bežični (2,4 GHz) |
Jamstvo | 2 godine |
Dojam | Povoljan bežični miš za igrače, koji će osobito odgovarati igračima s većim dlanovima |
Čini se da su miševi s rupičastim kućištima, prema udjelu na tržištu, postali jednako zastupljeni, ako ne i češći od klasično oklopljenih miševa, barem kad je riječ o pristupačnijem cjenovnom rangu modela za igrače. White Sharkov Lionel stoga nas nije iznenadio rupičastim dizajnom, a smjesta su nam se poznatim učinili i njegov generalni oblik i dizajn.
Kozmetički dodaci
Osnovni oblik ovog miša neodoljivo podsjeća na Razerov DeathAdder, što nije nužno loše, ako uzmemo u obzir da se radi o iznimno popularnom mišu, koji među mnogim igračima slovi kao vrhunac ergonomije za kompetitivnu igru. Ako već vučete inspiraciju od nekoga, ima smisla gledati prema najboljima. Međutim, Razerov model nema rupičasto kućište, pa tu nalazimo prvu veliku razliku. Rupice su inače praktičan način da se smanji ukupna masa miša, pa ih zato često nalazimo kod modela koji se hvale svojom lakoćom. S masom od preko 92 grama, Lionel nije lagan miš, ali rupičasto tijelo nije takvo samo zbog estetike. Teksturirana površina manje klizi po dlanu i pomaže ako imate problema sa znojenjem. Oblik je, dakle, provjereno dobar, ili barem popularan, ali njegove dimenzije prilično su velike pa će najbolje ležati u većim dlanovima. Manje ruke i dalje će lako aktivirati sve tipke, ali vjerojatno ga neće moći jednako sigurno obuhvatiti dlanom. Među onima kojima će veličina Lionela odgovarati, najbolje će iskustvo nuditi korisnicima koji preferiraju držanje položenim dlanom, jer će tako ostvariti najveću kontrolu i palcem lako pritiskati bočne tipke.
Performanse
Najbitnija komponenta u ovome mišu svakako je senzor, a radi se o Pixartovom modelu 3325, koji nije na samom vrhu redoslijeda prema generičkim performansama, ali može se smatrati dovoljno dobrim za prosječnog igrača. Osjetljivost do 10.000 DPI i polling rate od 1.000 Hz također su dovoljno dobri na papiru, a ni u praksi nismo otkrili neka neugodna iznenađenja. Senzor je dobro uklopljen u ovog miša, i jedini nedostatak u ponašanju koji smo pronašli jest pojavljivanje jitteringa, odnosno trzanja na najvišim DPI postavkama. Vjerujemo da će taj problem biti zanemariv za većinu, jer miša pri 10.000 DPI ne koristi praktički nitko. Za razlučivosti do 6.400 DPI nisu primjetni značajni problemi u detekciji pokreta, i preciznost je dobra.
Izdržljivost samog miša i baterije sasvim su zadovoljavajuće. Konstrukcijski materijali nisu loši – čuje se zveckanje kada se miša protrese, što govori o tome da proizvodnja nije besprijekorna, ali nijedan dio uređaja ne izgleda krhko.
Pristupačno
DPI profili i uzorci rasvjete mogu se mijenjati u aplikaciji koja prati taj model. Kao i kod ostalih White Sharkovih miševa, radi se o softveru koji upravlja samo tim modelom miša, a ne svom periferijom istog proizvođača, što može biti prednost ili nedostatak, ovisno o tome koliko raznovrsne tvrtkine periferije posjedujete. Čak i bez aplikacije, uključenje i isključenje rasvjete može se obaviti pomoću tipki na dnu kućišta, a tamo se nalazi i utor, gdje se sprema bežični prijemnik.
Upravo je cijena najveći adut Lionela, kad uzmemo u obzir sve što nudi. Bežični miš sa solidnim performansa, za manje od pedesetak eura, nije česta pojava i obično sa sobom nosi ozbiljne nedostatke. U ovom slučaju, prije bismo mogli reći da se radi o umjerenim kompromisima. Možda ne nudi mikronsku preciznost, kakvu bi tražili esports profesionalci, ali u ovom segmentu tržišta, nije lako naći usporediva miša s usporedivom cijenom.
White Shark Lionel
- Izvrstan omjer cijene i funkcionalnosti
- Provjerena ergonomija
- Dobre bežične performanse
- Dimenzije i oblik miša možda nisu idealni za one s manjim dlanovima