Danas je Dan Interneta
Već trinaestu godinu u nizu 29. listopada obilježava se prvi uspješni prijenos podataka na daljinu, preteča Interneta kakvog danas poznajemo

29. listopada 1969. godine, iste one kada je prvi čovjek sletio na Mjesec, na američkom sveučilištu UCLA nalazio se Charley Kline, a na Stanfordu je bio Bill Duvall. Ova dvojica studenata su, pod paskom profesora Leonarda Kleinrocka, bili na telefonskoj vezi i istovremeno su putem prve računalne mreže na svijetu pokušali komunicirati na daljinu.
29. listopada 1969. rođen je internet
Mreža je, dakako, bila ARPANET, a prva riječ koja je trebala biti poslana s jedno sveučilišta na drugo trebala je biti "login". Međutim, nakon uspješnog utipkavanja slova L i O, sustav se srušio, pa je ekipa morala pokušavati ponovno. Nakon otprilike sat vremena uspjeli su prenijeti cijelu riječ, obilježivši tako početak po mnogima najvećeg izuma čovječanstva – Interneta.
Kako bi se svake godine prisjetili ovog događaja koji je u konačnici promijenio čovječanstvo, od 2005. godine 29. listopada slavi se kao Dan Interneta. Ova "proslava" obično se odvija tako da se na internetskim stranicama prisjećamo početaka mreže svih mreža, a u posljednje vrijeme aktivisti za slobodu Interneta upozoravaju i na mogućnost da se "otvoreni Internet" kakvog poznajemo značajno izmijeni pod utjecajem velikog kapitala.
Govorimo, naravno, o internetskoj neutralnosti, principu po kojem sve usluge, kompanije i korisnici moraju biti ravnopravni kada je riječ o dodjeli propusnosti na Internetu. No, veliki telekomi (posebice u SAD-u) lobiranjem su uspjeli nametnuti prijedloge za ukidanje neutralnosti. Prema njima, prioritet bi u dodjeli brzina imale usluge većeg značaja, dok bi se svima ostalima brzine prijenosa podataka donekle smanjivale – ovisno o tome koliko plate ISP-ovima. Ovakva podjela Interneta na "brzu i sporu traku" razljutila je mnoge korisnike, ali i kompanije koje ne žele plaćati dodatni "reket" ISP-a da bi njihovi korisnici imali kvalitetniju uslugu.