Pacijent s Neuralinkovim moždanim implantatom snimio YouTube video
Prvi neverbalni pacijent kojem je usađen Neuralinkov čip ponudio je uvid u to kako koristi tehnologiju i uređuje YouTube video uz pomoć signala iz svog mozga

Brad Smith je treća osoba na svijetu kojoj je u mozak ugrađen Neuralinkov čip i prva osoba s ALS-om koja je to učinila. Amiotrofična lateralna skleroza, poznata i kao Lou Gehrigova bolest, progresivni je neurodegenerativni poremećaj koji prvenstveno utječe na motorne neurone, živčane stanice u mozgu i leđnoj moždini odgovorne za kontrolu voljnih pokreta mišića. S vremenom, pacijenti gube voljnu kontrolu nad pokretima mišića, što utječe na njihovu sposobnost samostalnog govora, jedenja, kretanja i disanja
Smith je prošli tjedan na YouTubeu objavio video u kojem pokazuje kako koristi svoj moždani implantat u svakodnevnom životu. Objasnio je kako mu sučelje mozak-računalo (BCI) omogućuje korištenje moždanih signala za upravljanje mišem na njegovom MacBook Pro računalu kako bi uređivao video, za koji je rekao da je prvi uređivan Neuralinkom ili BCI-jem.
Učinkovite misli
Implantat, smješten u njegovom motoričkom korteksu, velik je otprilike kao pet naslaganih novčića i sadrži više od 1000 elektroda. Smith je rekao da Neuralink ne čita stalan tok njegovih misli, već interpretira moždane signale koji pokazuju kako i kamo želi pomaknuti kursor. Iako je isprva pokušavao zamisliti pomicanje ruke kako bi kontrolirao kursor, na kraju se pokazalo učinkovitijim razmišljati o pomicanju jezika i stiskanju čeljusti kako bi kontrolirao kursor i virtualno kliknuo mišem.
Umjetna inteligencija je korištena na Smithovim snimkama iz vremena prije nego što je izgubio sposobnost govora kako bi se stvorila sintetička verzija njegovog glasa, što mu je omogućilo da učinkovito pripovijeda video vlastitim glasom. Implantat također omogućuje Smithu igranje videoigara sa svojom djecom, a snimke ga prikazuju kako igra "Mario Kart".