Utakmice HNL-a ostaju na MAXtv-u do 2031. - HT najavio ulaganja u travnjake i infrastrukturu

Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) službeno je prihvatio ponudu Hrvatskog Telekoma (HT) za televizijska prava na prijenose svih nogometnih natjecanja pod ingerencijom Saveza za idućih pet sezona

Miro Rosandić srijeda, 25. lipnja 2025. u 19:08

Novi ugovor vrijedan je 49,2 milijuna eura, što obuhvaća i ulaganja u travnjake i infrastrukturu hrvatskih stadiona.

Istodobno, odabrana je ponuda SuperSporta za marketinška, prava klađenja te prava na podatke u iznosu od ukupno 10 milijuna eura za razdoblje od četiri godine, odnosno zaključno s natjecateljskom godinom 2029./30., s mogućnošću produljenja na još dvije godine.

Za sada nije još pojašnjeno koliko će se novca izravno dijeliti klubovima, a koliko će biti namijenjeno investiranju u infrastrukturu - vjerojatno će o tome odlučivati HNS, ali je u svakom slučaju pohvalno inzistiranje na ulaganju u travnjake, jer su mnogi klubovi to do sada zanemarivali.

Ekskluziva na MAXSport kanalima

Od sezone 2026./2027. do 2030./2031., sve utakmice SuperSport HNL-a, kao i ostala natjecanja pod HNS-om, prenosit će se ekskluzivno na kanalima MAXSport, čime HT dodatno učvršćuje svoju poziciju na tržištu sportskih prijenosa.

HT tako zadržava prava na:

  • SuperSport HNL (1. rang)

  • Prvu ligu (2. rang)

  • Hrvatski nogometni kup

  • Superkup

  • Prvu futsalsku ligu i Futsalski kup

  • Prvu HNL za žene i finale kupa za žene

  • Utakmice mlađih muških selekcija (U-21, U-19, U-18, U-17, U-15)

  • Mušku futsalsku reprezentaciju

  • Žensku A reprezentaciju i žensku futsalsku reprezentaciju

„Drago nam je što s HNS-om nastavljamo suradnju. Tijekom protekle tri godine kvalitetu prijenosa podigli smo na novu razinu, a cilj nam je gledateljima pružiti još bolji sadržaj, uključujući utakmice, emisije i analize“, izjavila je Nataša Rapaić, predsjednica Uprave HT-a.

Ugovor predviđa i značajna ulaganja u stadionsku infrastrukturu i travnjake, što je prioritet i za HNS.

„HT i SuperSport pokazali su se kao pouzdani i konstruktivni partneri. Posebno me veseli što ovaj ugovor uključuje i planirana ulaganja u ono gdje imamo najviše prostora za napredak“, naglasio je Marijan Kustić, predsjednik HNS-a.

Povijest licitacija

Hrvatski Telekom je televizijska prava na natjecanja pod ingerencijom HNS-a prvi put preuzeo 2022. godine, kada je za četverogodišnje razdoblje (2022.–2026.) ponudio 44 milijuna eura, čime je nadmašio konkurente, uključujući A1 Hrvatska i Sport Klub.

Tadašnja licitacija bila je povijesna jer je prvi put HNS odlučio centralizirati prava na sve svoje lige i natjecanja, a HT je prepoznao strateški značaj domaćeg nogometa i uložio u pokretanje vlastite platforme MAXSport.