Nvidia predstavila Titan V, najsnažiju grafičku karticu do sada
Nvidia je predstavila novu grafičku karticu – TITAN V koji se temelji na novoj Volta arhitekturi i koji je ujedno prvi tvrtkin model s HBM2 memorijom koji je dostupan svima

Nvidia je bez prethodne najave na godišnjoj NIPS konferenciji predstavila grafičku karticu TITAN V. Slovo „V“ u nazivu odnosi se na novu arhitekturu – Volta koja ovu grafičku karticu čini trenutno najsnažnijom na svijetu.
TITAN V temelji se na grafičkom čipu GV100 koji je izrađen pomoću TSMC-ovog 12 nanometarskog FinFET+ proizvodnog procesa. Ima površinu od 815 kvadratnih milimetara na kojoj se nalazi 21 milijarda tranzistora. TITAN V ima ukupno 5.120 CUDA jezgri, 12 GB HBM2 memorije, 3.072-bitno memorijsko sučelje i TDP od 250 W.
Što se brzina tiče, osnovna brzina GPU-a je 1.200 MHz, a Boost brzina 1.455 MHz. Memorija kod ovog modela radi na brzini od 850 MHz. Zahvaljujući gore navedenim podacima TITAN V ima osjetno veći memorijski bandwidth (653 GB/s) u odnosu na Titan Xp (547 GB/s) i GTX 1080 (480 GB/s) modele.
Nvidijin CEO, Jensen Huang istakao je kako je TITAN V najsnažnija grafička kartica za PC koju odlikuje 110 teraflopsa „sirove“ snage, odnosno 9 puta više snage u usporedbi s njezinim prethodnikom. Što se cijene tiče, ista iznosi 2.999 USD, i jedan kupac će moći kupiti samo do dva TITANA V.