Googleova AI značajka Circle to Search sada dostupna i u Chromeu
Circle to Search, Googleova AI značajka koju je Samsung proslavio sa svojim mobitelima iz serije Galaxy S24, sada je dostupna u Chromeu i ChromeOS-u

Googleova AI značajka za lakše pretraživanje, Circle to Search, koja je inače prvi put predstavljena ranije ove godine na mobitelima iz Samsungove serije Galaxy S24, sada je dostupna u Chromeu i ChromeOS-u.
Naime, ova značajka trenutno je dostupna samo korisnicima koji koriste beta verziju 127 ChromeOS-a ili beta verziju 128 Chromea za Windowse ili macOS. Novost je da je naziv značajke unutar Chromea i ChromeOS-a promijenjen u „Search with Google Lens“.
"Google Lens u Chromeu olakšava pretraživanje bilo čega što vidite na ekranu. Pretražujte unutar videa koji gledate, slajda u prijenosu uživo ili slike na web stranici. Google Lens će vam dati odgovore direktno u vašoj kartici, a vi možete nastaviti pretraživati Internet s novim informacijama koje ste pronašli“, objašnjavaju iz Googlea
Kako bi testirali tu značajku unutar Chromea, potrebno je otvoriti preglednik i otići na izbornik s tri točke i odabrati opciju Search with Google Lens. Nakon toga je potrebno ručno izabrati područje ekrana za pretraživanje i rezultati će se odmah pojaviti u prozoru sa strane. Na ChromeOS-u je to nešto jednostavnije zahvaljujući ikonici Google Lensa u adresnoj traci.
Očekuje se da će ova značajka izaći iz testne faze u narednim tjednima te će ju tada svi moći koristiti.