Svemirska „banja“ – mikrogravitacija dobra za stare kosti
Prema iskustvu američkog astronauta Dona Pettita koji je psoalvio 70. rođendan na Međunarodnoj svemirskoj postaji, iskustvo nije bilo nimalo neugodno, dapače, djelovalo je blagotvorno na njegove boljetice

Prema pisanju Engadgeta, NASA-in astronaut Don Pettit proslavio je svoj 70. rođendan na zaista jedinstven način: povratkom na Zemlju nakon 220-dnevne misije na Međunarodnoj svemirskoj postaji (ISS). Njegov povratak uključivao je vatreni prolazak kroz atmosferu, izdržavanje sile od 4,4 G tijekom slobodnog pada, slijetanje udarcem u kazahstansku stepu i pražnjenje želuca – sve to na sam dan njegovog rođendana, 20. travnja. Iako je John Glenn letio u svemir sa 77 godina, Pettit je postao najstarija osoba koja je provela 220 dana u orbiti tijekom jedne misije.
Pettit je ukupno u svemiru proveo gotovo dvije godije, točnije 590 dana, što ga svrstava na treće mjesto među NASA-inim astronautima.
Iako se u razgovoru s Engadgetovim novinarom žali na atrofirane mišiće zbog boravka u mikrogravitaciji ISS-a, boravak u svemiru imao je i svoje prednosti za Pettita. Dok na Zemlji često osjeća bolove u ramenu ili ukočenost vrata nakon spavanja, mikrogravitacija je te tegobe uklonila. Veli da obožava biti u svemiru jer samo lebdi i svi mali bolovi i tegobe. Po Pettitu, u svemiru se osjeća kao da opet ima 30 godina, bez boli.
Pettit, koji je posjetio ISS tijekom sve četiri svoje svemirske misije, počevši od Ekspedicije 6 davne 2002. godine, također je iznio svoje mišljenje o budućnosti postaje. Snažno se protivi NASA-inim planovima za deorbitiranje ISS-a 2030. godine. Čvrsto vjeruje da ne treba baciti svemirsku postaju u ocean 2030. Usporedio ju je sa zrakoplovom B-52, koji leti desetljećima zahvaljujući stalnim nadogradnjama. Nema ograničenja u onome što se može učiniti sa svemirskom postajom, osim volje da je se nastavi obnavljati.