Liam Neeson u „Golom pištolju“ - tko se toga sjetio?
Markatni, ali vjerojatno i najmanje duhovit glumac koji postoji, Liam Neeson glumi u remakeu (službeno – „legacy sequel“) Golog pištolja, poznatog po neponovljivoj ulozi Leslieja Nielsena

Paramount Pictures objavio je foršpan za novi film "Goli pištolj", koji predstavlja nastavak franšize.
U glavnoj ulozi, kao poručnik Frank Drebin Junior, pojavljuje se Liam Neeson, preuzimajući ulogu sina lika kojeg je prethodno tumačio Leslie Nielsen.
Film je opisan kao "legacy sequel" (?) i dolazi više od trideset godina nakon posljednjeg filma u serijalu.
Originalni film "Goli pištolj: Iz spisa policijskog odreda!" premijerno je prikazan 1988. godine, a Leslie Nielsen je glumio detektiva Franka Drebina. Film je bio dovoljno uspješan da pokrene dva nastavka. Franšiza je izgubila zamah nakon 1994. godine, a pokušaji ponovnog pokretanja s Edom Helmsom 2013. i 2017. godine nisu se ostvarili.
Projekt je ponovno oživljen 2021. godine, kada je Neeson dobio ulogu Franka Drebina Juniora, koji je u ovoj inkarnaciji policijski poručnik.
Uz Neesona, u filmu glume Paul Walter Hauser kao kapetan Ed Hocken Junior i Pamela Anderson kao fatalna žena po imenu Beth.
Foršpan prikazuje Neesona kako parodira svoj lik s "posebnim vještinama" iz filmova "Taken", a uključuje i scene koje odaju počast originalima. Radnja filma vrti se oko ubojstva Bethinog brata, pri čemu Frank Drebin Junior mora pronaći ubojicu kako bi spriječio zatvaranje Policijskog odreda.
Film "Goli pištolj" trebao bi biti prikazan u kinima 1. kolovoza 2025. godine.
David Zucker koji je odustao od projekta rekao je za TMZ da mu je žao što je gledao foršpan jer ga više ne može „odnevidjeti“ (unsee – tko zna bolji prijevod neka javi!).